Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Właściciele domów jednorodzinnych lub osoby planujące takowy zbudować w miejscu, gdzie nie ma kanalizacji, coraz częściej biorą pod uwagę instalację przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to alternatywa dla wstawienia szamba.
Jeśli na posesji zainstalowana jest przydomowa oczyszczalnia ścieków koszt jej utrzymania będzie w dłuższej perspektywie czasu niższy niż w przypadku szamba. Drożej natomiast wyniesie zakup urządzenia i zainstalowanie go.
Warto wziąć pod uwagę koszty w dłuższej perspektywie czasu. Dużo zależy od lokalnych warunków cenowych, jakie oferują przedsiębiorstwa zajmujące się opróżnianiem szamb. Jeżeli koszt wywozu jest wysoki, wtedy inwestycja w przydomową oczyszczalnię ścieków na pewno będzie opłacalna.

Warto zajrzeć na te strony


Czym jest przydomowa oczyszczalnia biologiczna? Wiele domów musi radzić sobie ze swoimi ściekami. Rozwiązań tego problemu jest bardzo dużo. Przez wiele stosowano zwykłe szamba, w których nieczystości były przechowywane do czasu wywozu. Czasy się jednak zmieniają i obecnie coraz częściej wybiera się przydomowe oczyszczalnie biologiczne. Czym jest przydomowa oczyszczalnia biologiczna? Jest to specjalny system zamontowany pod ziemią, który neutralizuje szkodliwe ścieki. Oczyszczoną wodę, która już nie jest groźna dla środowiska, oddaje do gleby. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych technik oczyszczania ścieków. Takie rozwiązanie jest ekologiczne i oszczędne. Obsługa takiej biologicznej oczyszczalni to jedynie sporadyczna wizyta szambiarki. Dzięki temu znacznie maleją koszty eksploatacji, a my zyskujemy. Warto więc budując dom pomyśleć o takiej oczyszczalni. Niesie ona ze sobą szereg korzyści, których nie można lekceważyć. Przydomowa oczyszczalnia biologiczna to przyszłość, która jest dostępna już teraz. To znakomite rozwiązanie dla każdego domu, który nie jest połączony z miejska siecią kanalizacyjną.