Przydomowe oczyszczalnie ścieków czy jest sens montować w domu

Oczyszczalnie przydomowe ścieków cieszą się w naszym kraju sporym zainteresowaniem, są stosunkowo tanie w zakupie, proste w montażu oraz skuteczniejsze od zwykłych tradycyjnych szamb, które musimy dość często opróżniać z nieczystości. W przypadku, kiedy nie mamy dostępu do kanalizacji miejskiej, musimy zamontować na własny koszt oczyszczalnię przydomową. Takie urządzenie składa się najczęściej z pojemnika na nieczystości o wielkości od 2000 do 3000 litrów, zestawu drenowego oraz pakietów z tworzyw sztucznych służących do rozsączania oczyszczonych ścieków do ziemi. Niekiedy pakiety zastępujemy specjalnym tłuczniem, a niektóre zestawy posiadają oddzielne separatory tłuszczu. Znacznie droższe, wymagające podłączenia elektrycznego są przydomowe oczyszczalnie biologiczne, które nie cieszą się tak dużym zainteresowaniem na rynku.

Warto zajrzeć na te strony


Oczyszczalnia ekologiczna Toruń

Szamba ekologiczne - pomoc dla natury

Szamba ekologiczne - czym są? Otóż składają się one z osadnika gnilnego wraz z montowanym układem drenażu rozsączającego. Działanie takiego urządzenia przypomina biologiczne oczyszczalnie ścieków. Jedyną różnicę jaką można zaobserwować to wydzielenie specjalnej strefy dla zachodzących procesów beztlenowego i tlenowego oczyszczania ścieków. Z kolei w osadniku gnilnym dochodzi do oczyszczanie beztlenowego, podczas którego ścieki są przepuszczane przez specjalny filtr. W dalszej części ścieki są przenoszone do drenażu rozsączającego aby przejść oczyszczanie tlenowe. Dzięki temu, cały proces oczyszczania jest naturalny a więc całkowicie przyjazny naszemu środowisku. Takie właśnie są szamba ekologiczne.

Warto zajrzeć na te strony


Biologiczna oczyszczalnia Kiedy szukamy alternatywy dla przydomowego szamba możemy zdecydować się na przyłączenie do miejskiej kanalizacji, albo wybudowanie specjalnego zbiornika, który będzie pełnił funkcję oczyszczalni ścieków. Korzystanie z miejskiej kanalizacji jest doskonałym pomysłem dla osób, które cenią sobie rozwiązania proste i bezpieczne. Nie musimy martwić się o swoje ścieki, jedyne o czym powinniśmy pamiętać to opłaty za ścieki. Drugą opcją jest biologiczna oczyszczalnia ścieków. Jest to specjalny zbiornik, który budujemy na swojej działce. Ważne, by zbiornik ten wybudowała profesjonalna firma. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że oczyszczalnia będzie działać sprawnie i będzie doskonale spełniała swoją funkcję. Jest to dobry pomysł dla osób dbających o środowisko, gdyż oczyszczalnia to rozwiązanie ekologiczne.